Green mobile

Разговори кон странтво

Green зони

Земјите се поделени во повеќе зони во зависност од цената за разговор.


Зони Држави
Соседство Албанија, Бугарија, Грција, Косово, Србија
Регион Австрија, Босна и Херцеговина, Романија, Словенија, Турција, Унгарија, Хрватска, Црна Гора
Европа Андора, Белгија, Белорусија, Ватикан, Велика Британија, Германија, Гибралтар, Данска, Естонија, Исланд, Ирска, Италија, Кипар, Летонија, Литванија, Лихтенштајн, Луксембург, Малта, Молдавија, Монако, Норвешка, Полска, Португалија, Русија, Сан Марино, Словачка, Украина, Фарски Острови, Финска, Франција, Холандија, Чешка, Швајцарија, Шведска, Шпанија
Свет 1 Австралија, Алжир, Аргентина, Бахреин, Бразил, Грузија, Доминиканска Република, Египет, Ерменија, Индија, Индонезија, Ирак, Иран, Израел, Јапонија, Јужна Африка, Јужна Кореја, Канада, Казахстан, Катар, Кина, Колумбија, Кувајт, Либан, Либија, Малезија, Мексико, Мароко, Нов Зеланд, Обединети Арапски Емирати, Пакистан, Палестина, Порторико, САД, Саудиска Арабија, Сингапур, Сирија, Тајван, Тајланд, Тунис, Филипини, Хонгконг, Чиле
Свет 2 Авганистан, Американска Самоа, Американски Девствени Острови, Ангола, Ангила, Антарктика, Антика и Барбуда, Аруба, Асцентион, Азербејџан, Бахами, Бангладеш, Барбадос, Белизе, Бенин, Бермуда, Бутан, Боливија, Боцвана, Британски Девствени Острови, Брунеи, Буркина Фасо, Бурунди, Брег на Слоновата Коска, Венецуела, Виетнам, Габон, Гана, Гамбија, Гијана, Гватемала, Гвинеја, Гвинеја-Бисао, Гренада, Гренланд, Гуам, Доминика, Еквадор, Ел Салвадор, Екваторска Гвинеја, Еритреја, Етиопија, Заир, Замбија, Зимбабве, Западна Самоа, Источен Тимор, Јамајка, Јордан, Јемен, Камбоџа, Камерун, Кајмански Острови, Кејп Верде, Коморос, Конго, Северна Кореја, Костарика, Киргистан, Кенија, Кирибати, Куба, Кук Острови, Лаос, Лесото, Либерија, Макао, Мадагаскар, Малави, Малдиви, Мали, Маршалски Острови, Мавританија, Маврициус, Монголија, Монсерат, Мозамбик, Мианмар, Намибија, Непал, Нова Каледонија, Никарагва, Нигер, Нигерија, Ниуе, Оман, Палау, Панама, Парагвај, Перу, Руанда, Самоа, Сенегал, Северни Маријански Острови, Сејшели, Сиера Леоне, Сомалија, Св. Елена, Св. Китс и Невис, Св. Луција, Св. Винсент и Гренадини, Судан, Суринам, Свазиленд, Таџикистан, Танзанија, Того, Токелау, Тонга, Тринидад и Тобаго, Туркменистан, Туркс и Каикос, Тувалу, Уганда, Уругвај, Узбекистан, Фолкландски Острови, Фиџи, Француска Полинезија, Холандски Антили, Хаити, Хондурас, Чад, Џибути, Шри Ланка
Посебна зона Австралиски Сателити, Валис и Фортуна, Вануату, Диего Гарсија, Микронезија, Науру, Норфолкландски Острови, Папуа Нова Гвинеја, Сао Томе и Принцип, Сателити, Соломонски Острови, Централноафриканска Република

Цени

Green тарифни модели

Без разлика дали бирате број од фиксната или мобилната мрежа, цените за меѓународни разговори со Green се разликуваат во зависност од зоната.


Интернационална зона Цена (ден./мин.) за Green тарифните модели
Соседство 33 ден.
Регион 44 ден.
Европа 55 ден.
Свет 1 66 ден.
Свет 2 77 ден.
Посебна 188 ден.
Интервалот на тарифирање е 60 секунди. Воспоставување на повик е бесплатно. Сите цени се со вклучен ДДВ.